Mgr. Kristýna Brožová: absolventka dějin umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, nyní studentka doktorandského cyklu tamtéž. Ve školním roce 2009–2010 absolvovala semestrální studium na Ecole Pratiques des Hautes Etudes v Paříži. Od listopadu 2010 pracuje jako externí kurátorka pro edukační činnost Lektorského oddělení SUDS a SMSU v Národní galerii v Praze. Od ledna 2014 je kurátorkou kresby 19. století ve Sbírce grafiky a kresby v Národní galerii v Praze. Odborně se specializuje na malbu 19. století, především její vazby na dobové francouzské umělecké dění.

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 13. 2. 2014 v 16 hodin na Filozofické fakultě UJEP, místnost CS 122, České mládeže 8, Ústí nad Labem.

Pozvánka na přednášku!